Ana Sayfa Forum 2 Temmuz 1993’ü kim unutabilir ki ?

2 Temmuz 1993’ü kim unutabilir ki ?

424 views

ÖZCAN BOZOĞLU 

Aleviler bugün bir kez daha katledildiler

Daha dün olmuş gibi hatırlıyorum Madımak Otel’inde çıkan kara dumanları.

Sivas Madımak Otelinde yükselen çığlıkları kim unutabilir ki?

Tam 33 Can burada diri diri yakıldı ve yakılarak katledildiler.

Yıllardır “Sivas katliamı” diye bağıranlar bugün siyaset adına el elle, kol kolla girmiş, katillerden ve çetecilerden hesap sorma yerine katillere destek sunan CHP, Alevilerin katillerine hizmet etmektedir.

Bu anlamda Alevilerin katili kimdi diye aramaya hiç gerek yoktur. Alevilerin katili CHP’dir. Tarih boyunca Aleviler tam 90 yıldır

CHP’ye Oy verdiler. Ama bugün gelinen nokta daha vahim!!! Seçimler nedeniyle katilerle kurduğu Milli ve kirli ittifak nedeniyle Alevilere son katliamı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı.

Meral Akşener: eski içişler bakanı MHP tabanında kürtlere ve Alevilere düşman olan bir numaralı kişi. Şimdi Kürtlerden oy almak için “kendine bir Kürt damarı bulma” geleneğine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katıldı. 1990’larda siyasete başlayan, devletin işini çetelerle gördüğü, faili meçhuller ve katliamlarla anılan bir dönemde DYP’den milletvekili olan, 27 Mart 1997’de Meclis’te yaptığı bir konuşmada PKK lideri Abdullah Öcalan için “Ermeni dölü” ifadesini kullandı. Akşener “Referandum sırasında özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bir şey fark ettim. Bir tarafta HDP bir tarafta da AK Parti. İki sert yüz var. Ve ilk defa burada geçmişin özlendiğini gördüm.” demişti

Sivas Madımak Otelinde Kara dumanları fitilleyen, O dönemin Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu:

2 Temmuz 93’de Sivas Belediye Başkan’ıydı. 33 Canı Sivas Madımak’ta kalabalık bir güruh tarafında 33 kişiyi yakma girişimiyle katledildi. Temel Karamollaoğlu’nun, bunu katliam olarak nitelendirmemesinin nedeni bu işin sorumlularından ve 1993’te Sivas’ta belediye başkanı olmasıdır. Dolayısıyla bu katliamı engellemeye yetkisi olan, elinde gücü olan ve bu katliamı engelleyebilecek durumu olan kişilerden biriydi. Ancak 33 Canın diri diri katledilmesine katliam olarak görmeyen bu kişi, Alevilerin vereceği Oy ile Milletvekili seçilecek.

Bugün geldiğimiz nokta, AKP’yi devirme adına CHP’nin Alevi Başkanı Kılıçdaroğlu Kürt ve Alevi katilleriyle “Milli ittifak” yaptı. Bu ittifakın yapılmasıyla birlikte Alevilere yapılan bu son katliam da tarihe geçmiş oldu. Bu şekilde Alevi birisinin eliyle tüm Aleviler bir kez daha katledildi.

Aleviler CHP’ye Oy verme yerine Sivas’ın hesabını Milli ve Kirli ittifaka derhal sorulmalıdır.

CHP’deki Aleviler, hangi yüz ile 2 Temmuz 93 Sivas katliamını anacaksınız?

 

20 Mayıs 2018