Ödüller, Temel Bilimler ve Mühendislik alanlarına katkıda bulunan, ülkemizde bu alanların görünürlüğünün artmasına ve gelişmesine öncülük eden, 38 yaşın altındaki 109 başvuru arasından, Dumlupınar Üniversitesi’nden Doç. Dr. Fatih Şen, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden Doç. Dr. Hasan Şahin, İstanbul Teknik Üniversitesinden Doç. Dr. Mohammed Reza Nofar ve Pamukkale Üniversitesi’nden Doç. Dr. Necip Atar, Bilkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Tolga Çukur’a 15 Mayıs Salı günü Pera Müzesi ev sahipliğinde düzenlenen törenle verildi.

 BKD ile bu yıl TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Şahin ve Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ve Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ile işbirliği yaptı.

Seçici Kurul’da ise; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nden Prof. Dr. Emrah Kılıç ve Doç. Dr. Muhammed Fatih Demirci; Gebze Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nergis Arsu, Prof. Dr. Haydar Livatyalı, Prof. Dr. Vasfi Emre Ömürlü yer aldı.

 Ödül töreninde konuşan BKD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir, “2018’in ilk aylarında yaptığımız çağrı 23.000 bilim insanına ulaştı; aldığımız başvuruları bilime, bilimin yayılmasına ve bilimin toplumun yararına kullanılmasına katkı kriterleri üzerinden değerlendiren seçici kurul üyelerimiz 5 Genç Bilim İnsanını ödüle layık gördü” sözleriyle genç meslektaşlarını içtenlikle kutladı, emeği geçenlere teşekkür etti.