Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, muhalif kimliği ve oyunlarının yasaklanmasıyla kamuoyunun gündemine gelen tiyatro oyuncusu Barış Atay’ın tweetlerini bugünkü köşesinde günde getirdi. Hakan, Barış Atay’ın tekmeci Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in 4 yıl sonra maden işçisinden özür dilemesinin ardından attığı tweeti hatırlatarak, “Sayın Muharrem İnce! Sayın Meral Akşener! Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” ifadelerini kullandı.

301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma faciasının hemen ertesinde, faciayı protesto eden madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmeleyen dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın müşaviri Yusuf Yerkel, 4 yıl sonra özür diledi.

Yusuf Yerkel’in özür tweetlerinin ardından kişisel Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Barış Atay, CHP’nin cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin de “Devr-i sabık yaratmayacağız” sözlerine de atıfta bulunarak “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle “torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz” falan.Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz!” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine başta ak troller olmak üzere yandaş kalemler Atay’ı hedef gösterip, tutuklanması çağrısında bulundu.

Atay’ın tweetlerini bugün de Hürriyet’teki köşesinden Ahmet Hakan yazdı.

Hakan, “Lütfen bu adama haddini bildiriniz” başlıklı yazısında

“Sayın Muharrem İnce!

Sayın Meral Akşener!

Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” dedi.

TEKMECİ ŞİKAYET ETTİ, ATAY GÖZALTINA ALINDI

Atay, daha önce de tekmeci Yusuf Yerkel’in şikayeti üzerine gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.