Alevi Kültür Dernekleri Esenyurt Şubesi Örnek Cemevi dün akşam öğrencilere burs sağlamak amacıyla bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Garip Dede Dergahı Başkanı Celal Fırat, AKD Sultangazi Şube Başkanı Zeynal Odabaş, CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre katıldı.

Gece de ilk olarak Alevi Kültür Dernekleri Esenyurt Şube Başkanı Hüseyin Çam bir konuşma gerçekleştirdi. Çam konuşmasında eğitime katkının önemine vurgu yaptı. Çam ardından  CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre de söz alarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Ardından konuşan Genel Başkan Doğan Demir gündeme dair görüşlerini bildirdi. Demir, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, ” Bu ülke 15 Temmuz gibi kötü bir süreç geçirdi. Eğer o darbe olsaydı. Gerçekten bizim için iyi sonuçlar dogurmayacaktı.  Ancak bizim şube başkanımızı Bylock kullanmaktan gözaltına aldılar ama bir suçu olmadığı için görüşmelerimiz sonucu bıraktılar. Şunu soyleyim herkesten FETÖCÜ çıkar bizden çıkmaz” dedi.

Ohale ve KHK’lara da vurgu yapan Demir Kapatılan TV 10’u hatırlatarak ” Geçtiğimiz ayda Kemal Demir TV 10 Kameranı tutuklandı. Kemal’in bir bebeği vardı. Suçu olsa yatsın ama onun suçu yoktu. Şimdide pirimiz Veli Büyükşahin ve Veli Haydar Güleç’te tutuklandı. Biz onların suçu olmadığını da biliyoruz. Temennimiz suçsuz kişilerin serbest kalmasıdır” şeklinde konuştu.

Demir,, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’inda durumuna değinerek, Bir halk cezalandırılmak isteniyor dedi.