Alevi basını her türlü baskıya rağmen inancımızın sesi olacaktır…

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin ile TV10 Yayın Kurulu Üyesi ve programcı Veli Haydar Güleç’in gözaltına alınmaları Alevilere yönelik operasyonun bir parçasıdır.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde yapılan bu operasyonu özgür basına yönelik bir darbedir.

Geçtiğimiz yıl 668 Nolu KHK ile kapatılan Alevilerin sesi TV 10 televizyonun çalışanları ve yöneticileri de kapatma ardından cezalandırılıyor. Geçtiğimiz ay TV 10 çalışanı Kemal Demir tutuklanmıştı. Bu kez televizyon yöneticileri Veli Büyükşahin ve Veli Haydar Güleç tutuklandı. Yaşanan bu gözaltı ve tutuklamalar, yıllardır Alevilerin sesi olan basın çalışanlarına yönelik bastırma ve sindirme operasyonlardır.

Alevinet olarak yaşanan bu tutuklama ve gözaltıları kınıyoruz. Alevi medyasının temsilcileri her türlü baskı, kapatma, gözaltı ve tutuklamalara rağmen çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir. Alevilerin yaşadığı bütün alanlarda inancımızın yanında olacak ve her türlü saldırıyı topluma duyurmaya devam edeceğiz.

Kemal Demir, Veli Büyükşahin ve Veli Haydar Güleç’i sahiplendiğimizi bir kez daha bütün Alevi toplumu ve kamuoyuna duyuruyoruz.

Bütün Alevileri ve kamuoyunu Alevi gazetecilere sahip çıkmaya çağırıyoruz!

Alevi medyasının çalışanları yalnız değildir!

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN SON EKLEN YAZILAR