Çankaya Belediyesi’nde işten atılan 12 işçinin iadesini talep eden Nakliyat-İş üyelerine polisin saldırısı sonucu Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve 2 işçi gözaltına alındı
Çankaya Belediyesi’nin DİSK bağlı Nakliyat-İş’te örgütlü belediye çalışanı 12 kişinin işten atılmasına karar vermesi ardından, sendikaya üye işçiler Ziya Gökalp Caddesi üzerinde bulunan belediye binasına girip açıklama yapmak istedi. MA’nın geçtiği haberde yüzlerce işçi, Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen’e “İşçi düşmanı Alper” şeklinde slogan atarak tepki gösterdi.

İşe geri iade hakkı için…

Belediye içinde konuşan Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, “Sorun çözülünceye, atılan işçiler işine geri dönene ve TİS görüşmelerine yeniden başlayana kadar Çankaya Belediyesi’ndeyiz” dedi.
Belediye binasında işçiler tepkilerini dile getirirken polis, “İşgalin bitirilmemesi halinde müdahale edeceğiz” uyarısı yaptı. Polisin uyarısına işçilerin sloganlarla karşılık vermesi üzerine binaya giren çok sayıda çevik kuvvet polisi işçilere biber gazı ve plastik mermi ile saldırdı. Küçükosmanoğlu ve sendika üyesi 2 işçi gözaltına alındı. Polisin saldırısı Ziya Gökalp Caddesi üzerinde de sürdü. Polisin sert müdahalesi sırasında yaralanan işçiler oldu.