SON DAKİKA

Biten eyleme de müdahale

Bu haber 12 Ağustos 2017 - 14:50 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

277’nici gününe giren “İşimizi geri istiyoruz” eylemi, açıklamadan sonra bitmesine rağmen yine polis müdahalesine maruz kaldı. Sultan Özakça, “Nuriye ve Semih’e tahammülleri yok” sözleriyle tepki gösterdi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemleri 157’nci gününe girdi. Ankara Yüksel Caddesi’nde ihraç edilen kamu emekçilerinin başlattığı “İşimizi geri istiyoruz” eylemi de 277’nci günde devam ediyor. Yüksel Caddesi’nde etrafı bariyerlerle sarılı olan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen eylemciler, Konur Sokak’ta toplanırken, polis kalkanları ile Yüksel Caddesi’nin Konur Sokak girişini kapattı.

EYLEM BİTMESİNE RAĞMEN MÜDAHALE

Aralarında Semih Özakça’nın annesi Sultan Özakça ve Nuriye Gülmen’in kız kardeşi Beyza Gülmen’in DE bulunduğu eylemciler Konur Sokak’ta toplanarak, “Açlık grevinin 157’nci günü Nuriye ve Semih işe geri alınsın” pankartı açtı. Burada slogan atan ve kısa bir açıklama yapan eylemciler daha sonra eylemi bitirme kararı aldı.

Sultan Özakça, “Eylemimiz sona ermiştir” dediği ve pankartı topladığı sırada polis müdahalesine maruz kaldı. Bu duruma tepki gösteren Sultan Özakça, “Görüyorsunuz eylemimizi bitirmemize rağmen bize saldırdılar. Açıklamamız bitmiştir deyip çekilmemize rağmen saldırdılar. Nuriye ve Semih’e tahammülleri yok, talimatla hareket ediyorlar” dedi.

Eylemde, günlerdir polisin sert müdahalesine maruz kalan 75 yaşındaki Perihan Pulat’a, polis “Neden evinde oturmuyorsun?” dedi.