PAYLAŞ

Türkiye sinemalarında bu hafta, yerli ve yabancı 9 yeni film vizyona girdi. Filmler arasında 1930’lu yıllardan bu yana sinemada farklı tarzlarda yorumlanan “Mumya” filminin ve penguenlerin başrolünü oynadığı “Neşeli Dalgalar” animasyonunun devamı da bulunuyor.

Zoraki Kahraman

Dede Korkut Hikayeleri, senarist ve yönetmen Burak Aksak yorumuyla yeniden hayat buluyor. Eski zaman masallarına bir yolculuk yapan filmde, macera ve kahkaha hiç bitmiyor.

Dokuzuncu Hayat

Liz Jensen’ın çok satan romanından beyazperdeye uyarlanan yapım, bilim kurgu ile fantastik türlerin sınırlarını genişletiyor. 9 yaşındaki Louis Drax’ı temel alan filmde, 9 yaşına dek 8 ölümcül kazayı atlatmış olan küçük çocuğun, 9. yaş gününde bir uçurumdan düşmesi konu ediniyor.

Mumya

İlki 1932 yılında çekildikten sonra beyazperdede bir yer edinmeye başlayan Mumya hikayeleri, uzun bir aradan sonra, 1999 yılında bu kez Stephen Sommers’ın kamerasıyla yeniden izleyiciyle buluşmuştu. Sıkıca mühürlenmiş olan antik bir mezar, yüzyıllardır unutulmuş bir çölde yatmaktadır. Ancak askeri bir operasyon sonucu keşfedilir ve açılır.

Prens ve Kurbağa

Prenses ve arkadaşlarının yaşadığı muhteşem krallığa yeni ziyaretçiler gelmiştir. Ancak bu ziyaretçilerin niyetleri kötüdür ve edindikleri misyon da bir hayli tehlikelidir. Animasyon yapımın yönetmenliğini Richard Rich üstleniyor.

Vampir Cehennemi: İstila

Korku-aksiyon türü film, Martin’in hikayesini anlatıyor. Martin’in hayatta kalabilmek için güvenebileceği tek şey akıl hocası ve efsanevi vampir avcısı Mister’ın uzak hatırasıdır. Martin, tek başına intikam peşine düşer. Bunun için Mister’ı bulması gerekecektir.

11

Üniversite son sınıf öğrencisi Zeynep; otoskopi rahatsızlığı bulunduğu için, ilaç tedavisi ve psikolojik tedavi almaktadır. Nişanlısının ölümünden kendisini sorumlu tutan Zeynep, zaman zaman kendisini dışarıdan izlediğini hissine kapılır (otoskopi) ve çeşitli sanrılar yaşar.

Neşeli Dalgalar: Dalgamanya

Cody ve arkadaşları, sörf dünyasının en çılgın takımı Hang Five ile birlikte, dünyanın en meşhur efsanevi sörf mekanına bir yolculuğa çıkar. Bu rüya takım ile yaptıkları yolculukta birbirinden ilginç maceralara atılacaklar, ekip çalışmasının ve en önemlisi dostluğun değerini öğreneceklerdir. Sevilen animasyon Neşeli Dalgalar’ın 2. devam halkasının yönetmen koltuğunda Henry Yu oturuyor. Senaryosunu ise Abdul Williams kaleme aldı.

Çünkü Onu Çok Sevdim

Kendini karakalem çizimlere adamış ve en büyük hayali İtalya’da resim eğitimi alıp kendini geliştirmek olan Emre, günün birinde hayatının aşkı ile tanışınca planları altüst oluyor. Arkadaş grubuyla gönüllü olarak katıldıkları bir motivasyon etkinliğinde Sema ile karşılaşan Emre, bütün hayatını yeniden planlamaya başlıyor. Yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını Erdoğan Koç’un üstlendiği romantik dram filmi Çünkü Onu Çok Sevdim’in başrollerini Emre Kanat ve Aysu Alev Aygün üstleniyor.

Kedi

Başrollerinde İstanbul sokaklarının sıcak sakinleri olan kedilerin yer aldığı belgesel, Ceyda Torun imzasını taşıyor.

PAYLAŞ

Yorumunuzu yazınız