Edirne F tipi cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ABF yöneticisi, PSAKD Diyarbakır Şube Başkanı Av. Cafer Koluman cezaevinde ziyaret etti. Koluman, Demirtaş’ın Alevilere yönelik yapılan tehditlere duyarsız kalınmaması ve Alevilerin bu konuda daha örgütlü hareket etmesi gerektiğini dediğini söyledi. 

Alevi Bektaşi federasyonu yönetici ve avukatı, aynı zamanda Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cemevi Diyarbakır Şube Başkanı Cafer Koluman, Alevi kurumları adına, Edirne F tipi cezaevinde 7 aydır tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti. Uzun süren ziyarette “Selahattin Demirtaş’ın tüm Alevi canlara selamları vardı” diyen Koluman PİRHA’ya açıklamalarda bulundu.

Demirtaş’ın, Alevilere yönelik son süreçte yapılan tehditlere dikkat çektiğini ifade eden Koluman “İçinde yaşadığımız bu zorlu sürecin mutlaka geçeceğine dair umudunun tükenmediğini ve bu zorlu süreçte örgütlü ve mücadele kültürü olan Alevi toplumuna da çok iş düştüğünü söylediğini belirtti.

DEMİRTAŞ: ALEVİLER ÖRGÜTLÜ HAREKET ETMELİ  

Alevilerin yıllardır birçok acılar çektiğini ve zulme maruz kaldıklarını belirten Cafer Koluman, Demirtaş’ın “Alevilere yönelik yapılan bu tehditlere duyarsız kalınmamalı ve Alevilerin bu konuda daha örgütlü hareket etmelidir” dediğini aktardı.

Koluman, Demirtaş’ın “Her şeye rağmen barışın sesinin yükseltilmesi ve barış cephesinin de mutlaka genişlemesi gerektiğini ve bu barış cephesinin de Alevi toplumunun desteği olmadan yürüyemeyeceğini ifade ettiğini kaydetti.

Mustafa Yüksel/Pirha