PAYLAŞ

11’i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği ve 24 çocuğun yaralandığı yurt faciasıyla ilgili açılan davanın ilk duruşması yarın Kozan’da görülecek. SHD Adana Temsilciliği ve aileler, duruşmaya katılım çağrısında bulundu.

Adana’nın Aladağ ilçesinde Süleymancılar Cemaati’ne ait yurtta 29 Kasım 2016’da çıkan yangında 11’i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği ve 24 çocuğun yaralandığı faciayla ilgili açılan davanın ilk duruşması yarın Kozan Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Sosyal Haklar Derneği (SHD) Adana Temsilciliği, duruşma öncesi Adana’nın Kozan ilçesinde facia mağduru ailelerle bir araya geldi. Aladağ faciasında çocuklarını kaybeden ve yaralı olarak kurtulan çocukların davalarının takipçisi olan SHD avukatları Can Atalay, Evren İşler ve Ömer Çelik müvekkilleri olan ailelerle biraya gelerek, durum değerlendirmesi yaptı.

Basına kapalı yapılan toplantı sonrası aileler, herkesi yarın yapılacak olan duruşmaya katılmaya çağırdı.

Avukatlar adına söz alan SHD eski Başkanı Av. Can Atalay, dayanışmanın bu günkü koşullarda ve yapılan tüm baskılar nedeniyle daha önemli hale geldiğini belirtti. SHD Adana Temsilciliği üyesi Mehmet Ali Gülşen, davanın takipçisi olduklarını ve olayın ilk gününden bu yana mağdur ailelerin yanında olduklarını anlattı.

‘DAVADAN ÇEKİLMEM İÇİN PARA TEKLİF EDİLDİ’

Faciada kızı Zeliha Avcı’yı kaybeden Mustafa Avcı, davadan vazgeçmeleri için kendilerine para teklif edildiğini ve bunu kabul etmediklerini belirterek, “Muhtar Adem Aktaş gelip bize para teklif etti. Bize, ‘şikayetinizi geri çekin. Yurt görevlileri suçsuz yere yatıyor. Ötekiler dışarıda geziyor. Dilekçe vermezseniz dava sürer’ dedi. Bu şekilde bize baskı yaptı. Davamızı sürdüreceğiz” dedi.

Yorumunuzu yazınız