Eyüp’te B.C’ye cinsel saldırıda bulundukları gerekçesi ile Mağaza Müdürü Z.A. ve güvenlik görevlisi S.U. hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü. Duruşma 26 Eylül’e ertelendi.

İstanbul’un Eyüp ilçesinde bulunan Vialand AVM’deki Watsons mağazasında, 26 Kasım günü B.C’ye cinsel saldırıda bulundukları gerekçesi ile Mağaza Müdürü Z.A. ve güvenlik görevlisi S.U hakkında açılan davanın ilk duruşması Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi 25. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuksuz yargılanan sanıklar Z.A. ile S.U.’nun hazır bulunduğu duruşmaya, B.C. ve avukatları da katıldı.

Pisikoloğun da hazır bulundurulduğu duruşma kimlik tespitinin yapılması ile başladı. Sanıklar Z.A ve S.U., B.C.’nin hırsızlık yaptığını iddia ederek bu nedenle arama yapma amaçlı soyduklarını kaydetti. Müşteki olarak davaya katılan B.C. ise yaptığı savunmada cinsel saldırıya maruz bırakıldığını ve şikayetçi olduğunu belirtti.

Tanıkların dinlenilmesi ile devam edilen duruşmada, avukatlar da savunma yaptı. B.C.’nin talebini kabul eden mahkeme, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 26 Eylül’e erteledi.