SON DAKİKA

‘Renklerin Dili’ resim sergisi Kocaeli’de halkla buluştu

Bu haber 21 Mayıs 2017 - 17:39 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

 Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi son sınıf öğrencilerinden Ersin Dargın, bugün Nirvana Kafe’de, el emeği göz nuru resimlerini “Renklerin Dili” adlı resim sergisinde İzmit halkına sundu.  Dargın, “Ülkemizde son dönemlerde yaşanan toplumsal olaylar ve katliamlar beni çok üzdü. Bu sorunları resim fırçası ile dile getirmek ve tepkimi koymak istedim” dedi.

Kocaeli Üniversitesi son sınıf öğrencisi Ersin Dargın çöpten topladığı malzemeler ve arkadaşlarının desteği ile yaptığı resimleri bugün Kocaeli’nde bulunan Nirvana Kafe’de sergiledi. İlk resim sergisi olan ve çok heyecanlı olan genç ressam daha çok kübik ve sürrealist tarzda yaptığı resimlerinde toplumsal olay ve sorunların yanı sıra unutulmaya yüz tutmuş kültürel figürlere de yer verdi.

“VİCDANIM YAŞANAN KATLİAMLARA VE HAKSIZLIKLARA SESSİZ KALAMAZDI”

Dargın, “Ülkemizde son dönemlerde yaşanan toplumsal olaylar ve katliamlar beni çok üzdü. Bir insan olarak vicdanım bu yapılan haksızlıklara ve katliamlara sessiz kalamazdı. Bu yüzden herkes türkülerle, şiirlerle veya farklı şekillerde dile getirdiği bu sorunları ben de resim fırçası ile dile getirmek ve tepkimi koymak istedim” dedi.

Kocaeli Üniversitesi son sınıf öğrencisi Ersin Dargın’ın “Renkler’in Dili” adlı sergisi bugün gün boyu Kocaeli’nde yer alan Nirvana Kafe’de sergilenecek.

Pirha