SON DAKİKA

Gülmen ve Özakça destekçileri serbest bırakıldı

Bu haber 12 Mayıs 2017 - 12:58 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Yüksel Caddesi’nde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak için nöbet tutanlara yönelik polis müdahalesinde gözaltına alınanlar serbest bırakıldı.

KHK ile görevlerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek vermek amacıyla Ankara Yüksel Caddesi’nde nöbet tutan gruba, sabah saatlerinde polis müdahale etmişti.

Müdahale sırasında Mehmet Dersulu, Rezzan Şengül, Eser Budak ve Ayşe Arapgirli isimli yurttaşlar gözaltına alınmıştı.

Çankaya Polis Karakolu’na götürülen yurttaşlar, emniyetteki işlemleri ardından serbest bırakıldı. Serbest bırakılan Mehmet Dersulu’nun darp edildiği, yüzünde yaralar olduğu görüldü.

‘İŞKENCE ETTİLER, KAŞIM YARILDI’

Gözaltına alınma anlarını anlatan Dersulu, şunları aktardı: “Önce etrafımızda tur atmaya başladılar. Biz neden bunu yaptıklarını sorduğumuzda ‘güvenliğiniz için’ dediler. Sonra gelip ‘valilik kararı var 5 dakika sonra kaldırın’ dediler. Sonra bize müdahale ettiler. 5 polis beni gözaltına aldı. İşkence ettiler, kaşım yarıldı. Sırtımda darp ağrısı var. Rezan’ın da bacaklarına vurdular. Gözaltı aracındayken, çiçeklerimizi çalan polisler, çiçekleri kendi aralarında bölüşme ahlaksızlığını yaptılar.”