Alevi dernekleri kültürel faaliyetlerinin yanında sosyal projelere de imza atıyor. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şube, başlattığı kampanya kapsamında ihtiyacı olan çocuk kıyafet yardımında bulundu.

Toplamda 100 ilk ve orta öğretimde okuyan yoksul öğrenciye mont, kazak, pantolon ve gömlekten oluşan kıyafet yardımı yapıldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şube Başkan Ali Üngörmüş, PİRHA’ya verdiği mesajında, “Alevi dernek ve kurumlarının yaşamın her alanında kendini ifade etmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Üngörmüş, “Bu projede bize imkan sağlayan aynı zamanda derneğimizin üyesi olan Evren Alankuş ve Devrim Bora Özüdoğru canlarımıza minnettarız” ifadesini kullandı.

DERNEKLER VE CEMEVLERİ DESTEK VERDİ

Yoksul çocuklara kıyafet yardımı konusunda dernek ve cemevlerinden destek aldıklarını belirten Üngörmüş, şunları dile getirdi:

“Malesef ihtiyacı olan o kadar canımızın olduğunu gördük ki… Elimizden gelse daha fazlasını yapmayı isterdik. Ancak bu projemizden sonra bazı dernek ve vakıfların da bizimle iletişime geçerek nasıl destek olabileceklerini sormalarını fırsat bilerek kendilerine bu canlarımızla iletişime geçmelerinde yardımcı olduk, olmaya da devam ediyoruz.”

YOKSUL ÇOCUKLARA GIDA VE YAKACAK YARDIMI

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şube Başkan Ali Üngörmüş, kıyafet yardımının ardından şimdi de ihtiyacı olan öğrencilere kırtasiye, gıda ve kış ayında  olunmasından dolayı yakacak yardımı için çalışmalar başlattıklarını kaydetti.

KAMPANYAYA DESTEK ÇAĞRISI  

Üngörmüş, “Dilerim bir önceki projemizde olduğu gibi imkanı olan canlarımızla beraber bu canlarımızın ihtiyaçlarını bir an önce karşılarız” dedi.

Nilgün METE

 

 

 

PİRHA