Suruç Kaymakamlığı önünde dün bedenini ateşe veren Mahmut Ötkün’ün ‘açım’ diye haykırmadığı, geçtiğimiz yıl tutuklanan ve Osmaniye T Tipi Cezaevi’ne sürgün edilen ağabeyinin serbest bırakılması talebiyle kendisini yaktığı öğrenildi

Riha’nın (Urfa) Pirsus (Suruç) ilçesinde geçtiğimiz yıl tutuklanan ve Osmaniye T Tipi Cezaevi’ne sürgün edilen ağabeyi Mehmet Bozan Ötkün’ü uzun süre görmediği için Suruç Kaymakamlığı önünde dün üzerine benzin dökerek bedenini ateşe veren Mahmut Ötkün’ün (33), Urfa Mehmet Akif İnan Hastanesi yanık ünitesindeki tedavisi devam ediyor. Medyanın “açım açım” diyerek kendini yaktığı şeklinde haberleştirdiği Ötkün’ün ağebeyinin ismini haykırdığı ve serbest bırakılmasını talep ederek kendisini yaktığı öğrenildi.

Ötkün’ün babasının solunum cihazına bağlı yaşadığı ve ağabeyinin 1 yıldır bulunduğu Osmaniye Cezaevi’ne gitmek için yeterli imkanlarının olmadığı, son olarak 7 Kasım’da görülen duruşmada da ağabeyinin tahliye edilmemesi üzerine bedenini ateşe verdiği belirtildi.

Çevredekiler tarafından müdahale edildikten sonra ellerinde ve yüzünde yanıklar oluşan Ötkün, Pirsus’ta yanık ünitesi olmadığından Urfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Ötkün’ün hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Kaynak: ANF