PAYLAŞ

Maraş’ta yapılması planlanan kampa Aleviler bu kez dövizlerle tepki koydu. Bulundukları yerlerden “Maraş’ta kamp istemiyoruz, Ovama Dokunma” dövizleriyle sosyal medyada kampanya başlattılar.  Bunlardan biri de Alevilerin önde gelen dedelerinden Garip Dede Dergahı Başkanı Celal Fırat’tı.

Maraş’ta Alevi köylerinin olduğu bölgeye mülteci kampı yapılması planın ardından Aleviler’den büyük tepki gelmişti.

Yeni bir Maraş katliamının ayak sesleri olarak yorumlayan Alevi halkı, Maraş’ta günlerce nöbet tuttu. Sonrasında ise polisin saldırısıyla karşılaştı. Aleviler yine pes etmedi. Yeni ölümler istemediklerini, orasının bir mülteci kampı değil IŞİD kampı olduğunu her fırsatta dile getirdiler.

Aleviler bu kez sosyal medyayı kullanarak Maraş’ta yapılması planlanan kampa tepki gösterdi. “Maraş halkı yalnız değildir” dövizleriyle bulundukları yerlerden fotoğraflarını  paylaşarak kampanya başlattılar.

Bu kampanyaya katılanlar arasında  Alevilerin önde gelen dedelerinden Celal Fırat’ta vardı. Fırat, Maraş aşağı Terolar halkı yalnız değildir, ovama dokunma” döviziyle sosyal medyada gündem oldu.

garip-dede-kadin-kollari

Aleviler bu kampanyaya herkesi davet ettiklerini de duyurdular. PHOTOS LİNK
OvamaDokunma Maraş sivricehöyük terolar narlı pazarcık
OvamaDokunma Maraş sivricehöyük terolar narlı pazarcık
OvamaDokunma Maraş sivricehöyük terolar narlı pazarcık
OvamaDokunma Maraş sivricehöyük terolar narlı pazarcık

2 YORUMLAR

  1. Yöre halkının izni alınmadan, özellikle alevi halkının yaşadığı yörelerde yapılan bu yerleştirmeler , sosyal dokuyu, siyasi geleceği olumsuz etkileyeceği muhakkaktır. Hükumeti bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bu konu ile ilgili yapılan her girişimi destekliyoruz.

Yorumunuzu yazınız