PAYLAŞ

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı eski mera alanı olan ve Alevi köylerinin bulunduğu yere yapılmak istenen sığınmacı kampına tepkiler dinmiyor.
Alevilerin yaşadığı Sivricehöyük yakınlarındaki 37 hektarlık alana 27 bin kişilik sığınmacı kampı yapılmasına karar verilmesinin ardından yöre halkı 10 gündür çadır eylemi yaparken dün bölgede miting düzenlendi.

Eylem nedeniyle geniş güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri Sivricehöyük’e çıkan bütün yolları kesti. Köye girmek isteyen her aracı yaklaşık 4 kilometre mesafelerde kurulan arama noktalarında durduran jandarma Diyarbakır, Sivas, Gaziantep, Mersin, Kahramanmaraş, Adana ve Erzincan’dan gelen otobüslerin köye girmesine izin vermedi.
Binlerce yurttaşın köye taşınması için kamyonetler gönderdi ancak jandarma buna da izin vermeyince yurttaşlar ye otomobillerle taşındı ya da yaya olarak köye ulaşmak zorunda kaldı. Jandarmanın otobüs ve minibüslere izin vermemesi nedeniyle gecikmeler yaşanınca miting planlanan saatten 2 saat sonra başlayabildi.

ÖDP Genel Başkanı Alper Taş da eyleme katılarak, yurttaşlarla görüştü ve taleplerini dinledi. Mitingin ardından yurttaşların bir kısmı dağılırken yüzlerce kişi kampının yapılacağı alana kadar yürümek istedi. Jandarma vatandaşlara biber gazıyla müdahale etti. Çok sayıda yurttaş gazdan etkilenerek fenalaştı. Yaşlıların ve çocukların da aralarında bulunduğu yurttaşlar gazın etkisinden uzun süre kurtulamadı.

CfHakpcWsAA5BZ0
#Maraş #OvamaDokunma
#Maraş #OvamaDokunma
#Maraş #OvamaDokunma
#Maraş #OvamaDokunma
kahramanmarasta-siginmaci-kampi-protestosuna-biber-gazli-mudahale/
maras ovamadokunma saldırıOvamadokunma maras CfIKdRSWAAA-JaY

 #OvamaDokunma
 #OvamaDokunma
 #OvamaDokunma <

#Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma
#Maraş #OvamaDokunma #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş #OvamaDokunma #Maraş

cumhuriyet

Yorumunuzu yazınız