PAYLAŞ

Belçika’nın başkenti Brüksel’de çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı saldırılarıyla ilgili Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK)  Genel Başkanı  Hüseyin Mat’tan açıklama geldi. Mat saldırıyı kınarken, “Terör küreselleşti. Dün Suruç, Ankara, İstanbul, bugün Brüksel. Her yerde bombalar ha bire patlıyor” dedi.

34 kişinin yaşamını yitirdiği Brüksel’de meydana gelen patlamayı IŞİD terör örgütü üstlendi.  Russia Today’in Mısır medyasından aktardığı habere göre, üstlenme açıklaması IŞİD bağlantılı Amak Haber Ajansı’nda yayınlandı.

Onlarca kişinin ölmesine ve yüzlerce kişinin de yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili AABK Genel Başkanı Hüseyin Mat açıklama yaptı.

brüksellllMat açıklamasında “Bu işler rüşvet vererek çözülmez. Avrupa mülteci meselesini çözmek için Türkiye’ye 6 Milyar Euro rüşvet vererek durdurmaya çalıştı. Şimdi Avrupa terörü önlemek için kime ne kadar rüşvet vererek durdurmaya çalışacak?Terör küreselleşti. Dün Suruç, Ankara, İstanbul, bugün Brüksel. Her yerde bombalar ha bire patlıyor ve mahsum insanlar yaşamlarını kaybediyor. Ortadoğu’da, Anadolu’da, Avrupa’da artık bombalar patlamasın, mahsum insanlar ölmesin isteniyorsa, zaman kaybetmeden artık kalıcı bir barışın her yerde hayata geçmesi gerekiyor. Yoksa bu işler dönemsel stratejik planlarla, öznel çıkanlarla, rüşvet vererek çözülecek bir meseleler değildir.” İfadelerine yer verdi.

PAYLAŞ

Yorumunuzu yazınız