PAYLAŞ

Paris’te üç kadın katledildi. Paris’in en işlek caddesinde, Kürdistan Enformasyon Bürosunda: Sakine Cansız, KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ile Leyla Söylemez katledildi. Paris’te katledilen üç kadından, üç özgürlük ruhundan, üç kızıl gülden kan aktı.

Tarihin derinliklerinde alişerin yanında kahramanca mücadele eden zarife ananın mayasındadır sakine ve kadınların özgürlük mücadelesini veren onlarca canın can yoldaşıdır.

Zeynep ananın çığlığıdır yaşananlar onbinlerce insanın ölümüne maal olmuş bir gerçeğin  dışa vuran çığlığıdır.ölümlerin olmaması için tamda bir diyalog çözüm için İmralı adasında kürt halk önderi sayın Abdullah öcalanla yapılan “Görüşmelerin” Kürt Sorununun çözümü ve toplumsal barış için “Umut verici” olduğu dönemde yapılan bu katliamın “Kim tarafından yapıldığı?” açıktır! Kürt Halkının siyasal mücadelesine karşı her türlü insanlık dışı oyunu yürüten uluslar arası güçler, Kürt Halkının demokrasi ve toplumsal barış mücadelesini yasaklayanlar, Kürt Halkını “Teröristlikle” suçlayanlar, Kürt kentlerinde ve çocuk cezaevlerinde tecavüzcülüğü meslek edinenler, katliam için “Bu bir iç hesaplaşmadır!” diyenler katilin ta kendisidir.

-Alevi. Gerek inanç kimliğiyle, gerek Kürt kimliğiyle seksenlerin başından günümüze kadar bir devrin tanığı, sanığı, durağı, sunağı, kudretli, heybetli uzun soluklu yürüyen tarihe otuz yılı aşkın yaşamıyla fiilen katılmış özgür kadın ruhunu temsil eden ender Kürt Kızılbaş-Alevi simalarından biri Sakine Cansız.

Onlar; geçmiş bugün ve geleceğin buluştuğu bir mekanda katledildiler. Paris, Komünarların mücadele verdiği ve katledildiği şehirde kadın militan Louise Michel şöyle diyordu komünarları yargılayan mahkemeye: “Yaşamama izin verirseniz intikam almak için asla durmayacağım ve kardeşlerimin intikamını alacağım.. Konuşmam bitti. Korkak değilseniz, öldürün beni!” Louise Michel, “Monmarte’ın Kızıl Anarşisti”, böyle haykırıyordu Paris Komünarları Mahkemesinde. Parist’te Jan Darc’da iz bırakmıştı. Komünarların ruhunu da taşıyordu Sakine Cansız, Fidan Doğan ile Leyla Söylemez. Biri özgür yaşamın ilk arayışçılarından, biri orta kuşağın olgun temsilcilerinden, bir diğeri de genç kuşağın ve geleceğimizin kurucularındandı onlar. Paris komünarlarının ruhu Paris’te; Kürdistan Enformasyon Bürosunda buluşmuştu. Özgür yaşama düşman olanların amaçları tarihin 9. Ocak 2013 momentinde orada buluşan özgür yaşam ruhunu öldürmekti, lakin başaramayacakla

Bizlere inançsal kurumlara düşen her kim bu yöntemi devreye koyma telaşı ve taşeronluğunu yaparsa onun karşısında durmalıyız barışı ve kardeşliği yol yapanın yanıda yol almadır Kürt halkının her taraftan düşmanca bir çembere alınmışken  yolumuzun gereği mazlumun ve darda olanın yanıda olmaktır HAK ve HAKİKAT budur

Üç Kürt/Alevi kadının katledilmesine işkembeyi kübradan “İç hesaplaşma” senaryosu uyduranlar senaryolarına kendileri inanır mı bilinmez?! Ama Türkiye ve Dünya demokratik kamuoyunu “Yalancı şahit” yerine koymaktan utanmıyorlar!

Bu katliam Fransa’da, Paris’te “İşlenip bitmiş” bir katliam değildir. Katliamcıların son derece profesyonel ve organize çalıştıkları ortada! 22 Aralık 2012 tarihinde kimi “Kulağı deliklerin” İran’da katıldıkları bir toplantı üzerinden “İran İstihbarat Örgütünü” kaynak göstererek “Türkiye’nin bölünmesi için Kürt/Alevilere dönük toplu katliam yapılacak” sözü “Uçuk bir komplo teorisi” diye sıfatlandırılmıştı!!!

Suriye, İran, İsrail, Türkiye, ABD… Beşgeninde olup biten “Olaylar” düşünüldüğünde Alevilerin ve Kürtlerin karşı karşıya olduğu gerçek anlaşılacaktır. Fransa’da… Paris’te yapılan katliam; Türk/İslamcı ırkçıların ve bunların iş ortağı uluslar arası güçlerin, her dönem “Potansiyel tehlike” olarak gördükleri kadın, Kızılbaş, Kürt “Üç K’nın” katledilmesidir.

Kürt Halkının, Alevi toplumunun, özgür yaşam mücadelecisi kadınların başı sağ olsun…

Pir dergahında yerin pakı nur olsun …

Özgür Demakratik Alevi Hareketi
Kemal Karagöz

(10 Ocak 2013)

PAYLAŞ

Yorumunuzu yazınız