PAYLAŞ

Malatya Arguvan Sığırcıuşağı Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği (SUDER) hafta sonu olağan kongresini gerçekleştirdi. Derneğin merkez binasında Semah Kursu, Hakk’a yürüme lokmaları, nişan, gençlik komisyonu etkinlikleri, kadın komisyonu toplantıları, bağlama kursu, resim kursu ve yemek yapma kursu gerçekleştiriliyor.  

1990 yılında İstanbul Bahçelievler Soğanlı’da faaliyet gösteren Malatya Arguvan Sığırcıuşağı Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği (SUDER) olağan kongresini gerçekleştirdi.

Malatya Arguvan ilçesi Sığırcıuşağı Köyü’nden İstanbul’a göç eden kuşağın girişimleriyle 1990 yılında kurulan Malatya Arguvan Sığırcıuşağı Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği (SUDER), başta köylülerinin sosyal talepleri olmak üzere toplumsal sorunlara duyarlı bir yaklaşımla faaliyetine devam ediyor.

Derneğin merkez binasında Semah Kursu, Hakk’a yürüme lokmaları, nişan, gençlik komisyonu etkinlikleri, kadın komisyonu toplantıları, bağlama kursu, resim kursu ve yemek yapma kursu gerçekleştiriliyor.

Dernek bu dönemde kurs ve eğitim çeşitlerini arttırarak faaliyetlerine devam ediyor.

Kongrede belirlenen yönetim kurulu listesi ise şöyle:

Doğan Çiftçi
Hüseyin Öksüz
Bektas Erbaş
Birkan Bulgurcu
Nurgül Özcan
Rukiye Durmaz
Sevda Baltacı

Yorumunuzu yazınız